Microsoft Sayfalarını Chrome'da Açamıyor Musunuz?

Microsoft'un internet sitesindeki bazı sayfaların Google Chrome’de açılmaması son zamanların en çok dikkat çeken şikayetlerinden birisi. Peki sebebi ne?

Google Chrome kullanıcılarının Microsoft’un resmi internet sitesindeki bazı sayfaları görüntüleyememesi son dönemlerde sık sık gündeme gelmeye başladı. Bu konuda detaylar paylaşılırken, sorunun Google Chrome’dan da kaynaklabileceği belritildi.

Çözümü Yoktu!

Google Chrome’dan kaynaklandığı tahmin edilen bu hata ile ilgili bugüne kadar herhangi bir çözüm geliştirilemezken konuyla ilgil önemli bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklamalarda yeni bir çözümün bulunduğu ve bu çözümün sorunu ortadan kaldırabildiği ifade edildi.

Nasıl Çözülecek?

Google Chrome kullanıcılarının Microsoft’un intenret sitesinde sayfaları açamaması halinde paylaşılan çözümü uygulaması oldukça yararlı olabilir. İşlemlerin yapılması adına kişilerin Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster > Gizlilik > İçerik ayarları > Tüm çerezler ve site verileri > Tümünü Kaldır adımlarını takip etmesi gerekiyor. Tüm çerezlerin temizleme işlemleri yapıldıktan sonra tekrar kişilerin Microsoft sitesini ziyaret etmesi gerekiyor. Böylece sorunun giderilip giderilmediği koaly bir şekilde kontrol edilebilir.

Edge’de Sorun Yok!

Google Chrome’da açılan sayfaların kişiler tarafından Microsoft Edge’de açılabilmesi bu konuad farklı bir sorunun olduğunu ortaya koyarken, kişilerin pek çoğu benzer silme işlemlerini yaptıktan sonra sorundan kurtulabiliyor. Fakat uzun süreli kullanımların ardından benzer sorunların tekrar yaşanabilmesi de mümkün.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları