Microsoft, GitHub'ı Satın Aldı!

Microsoft yaptığı resmi açıklama ile GitHub'ı 7.5 milyar dolar karşılığında satın aldığını resmen duyurdu...


Daha öncede sizlere Microsoft'un GitHub'ı satın alabileceği iddialarını paylaşmıştık. Sonunda iddiaları gerçeğe dönen ve resmi olarak Microsoft, GitHub'ı 7.5 milyar dolar karşılında satın aldığını duyurdu.

Genel olarak market değeri 2 milyar doların üzerinde olduğu bilinen GitHub kal elde ederek üç katına Microsoft'a bütün isim haklarını sattı. Microsoft'un özellikle genel anlamda duraksama dönemine girdiği 1-2 senelik dönem sonrası rekabete bütün hızıyla devam edeceğini böylece göndermeleri verilmiş oldu.

Microsoft GitHub'da her şeyi olduğu gibi bırakmayacak. İlk olarak şirketin CEO'su değişecek. Şirketin hem CEO'su hem de kurucusu olan Nat Friedman görevden alınacak ve yarından itibaren göreve Chris Wanstrath getirilecek. Microsoft aldığı bu radikal kararla şirketi istediği gibi yöneteceğinin de sinyallerini vermiş oldu.

Radikal değişimlere gidecek olan Microsoft, öncelikle yönetimden başlayarak çalışan profillerinde de ilerleyen dönemlerde değişimler uygulayacak. GitHub'ın servisleri konusunda da değişiklikler uygulayacak olan teknoloji devi, bu konu hakkında henüz detaylı bir bilgi paylaşımında bulunmuş değil. Bakalım ilerleyen dönemlerde Microsoft, platform üzerinde ne gibi değişiklikler ile karşımıza çıkacak hep beraber göreceğiz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları