Microsoft, Cortana'nın Her Yerde Olmasını İstiyor

Amazon ve Google'ın izinde giden Microsoft Cortana’yı daha fazla yerde görmek istiyor. Peki, bunu başarabilir mi?

Microsoft Cortana ile daha büyük adımlar atmak isterken ses asistanı tarafından desteklenecek bir ev hub aygıtı ile evlerde tüm kontrolü almak isteyen Microsoft bu konuda daha büyük hedefler belirledi. Microsoft Cortana için en önemli hedef Windows 10'un çalıştığı her yerde Cortana’nın aktif rol oynaması ve kişilerin ses asistanı ile her şeye erişilebilmesi.

Sızdırmalar Yapıldı!

Microsoft'un bu konuda planlarını başarıya ulaştırabileceği ilk bilgiler de sızdırılmaya başlandı. Öyle ki IoT üzerinde Windows 10 planlarını gösteren bir sunum sızdırıldı. Sunumda Microsoft’un buzdolapları, termostatlar ve diğer birçok aygıt da dahil olmak üzere bir ekran üzerinden hemen hemen her şey üzerinde hükmetmeye çalıştığı ve bu doğrultuda da Windows 10 IoT Core sürümünü hazırladığı öğrenildi.

Hedefler Tuttu Mu?

Microsoft’un Microsoft Cortana ile ilgili hedeflerinde oldukça iddialı. Fakat bu konuda Google ve Apple gibi çok ciddi rakiplerin de gidere bırakılması gerekiyor. Öyle ki evlere direk mobil telefonları ile girmeyi başaran diğer rakiplerine göre Microsoft’un öncelikli olarak Microsoft Cortana’nın kullanılacağı HUB cihazlarını satması gerekiyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi