Microsoft Band Üretimi Bitiyor Mu?

Microsoft tarafından üretimi gerçekleştirilen ve Microsoft Band adı verilen bilekliğin artık üretilmeyeceği öne sürüldü.

Microsoft tarafından giyilebilir teknoloji alanında piyasaya sunulan Microsoft Band, beklenen ilgiyi göremezken, marka tarafından daha da geliştirilen Microsoft Band 2 de kullanıcılar ile buluşturulmuştu. İki cihazdan da istediği sonucu bir türlü alamayan Microsoft için yapılan son değerlendirmelerde Microsoft Band üretimine son verileceği belirtildi.

Zarara yol açan ve Microsoft’un ek bir mesai harcamasına neden olan Microsoft Band için markanın üretimi noktalama kararı aldığı öne sürülürken, konuyla ilgili çok önemli bilgileri gündemde yer aldı. ZDNet’te yer alan haberlerde 2016 yılı itibari ile Microsoft Band üretimine son verecek olan Microsoft, bu karar sonrasında giyilebilir teknoloji sektöründen de çıkmış olacak.

Ekip Dağıtıldı!

Gündeme getirilen bilgilerde aynı zamanda Microsoft Band için oluşturulan ekibin de dağıtıldığı ifade edildi. Son dönemlerde Microsoft Band için Windows 10 güncellemesinin yapılması planlanıyordu. Fakat ekibin dağıtılması ile birlikte bu konuda farklı bir kararın alındığı da düşünülmeye başlandı.

Microsoft Band üretimi duracak olsa da stokların bitmesi adına Microsoft Band 2 satışları bir süre daha devam edebilir. Üstelik yeni kampanyalar ile birlikte kişilere daha cazip teklifler de sunulabilir durumda. Bu bakımdan marka tarafından Microsoft Band 2 ile birlikte akıllı bileklik dönemi de sonlanmış olacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları