Messenger'da artık Facebook hesabı olmadan...

Facebook şimdilerde kullanıcıların hesap oluşturmadan görüntülü konuşabilecekleri bir özellik üzerinde çalışıyor.

Facebook'taki sohbet özelliği Messenger ile farklı bir boyut aldı ve kısa zamanda bu özellik bir hayli gelişti. Uygulama kullanıcıların ana Facebook uygulamasına erişmeden arkadaşlarıyla ve diğerleriyle sohbet etmesini sağlıyor.

Facebook, Messenger'ı tek başına başka bir plarform haline getirmek isteyecek ki artık kullanıcılardan Facebook hesabı istemeden görüntülü aramalar yapmalarına izin verecek yeni bir özelliği test ediyor. Messenger'ın arkasındaki ekip bu gerçeğin farkında ve yıllar geçtikçe, uygulamaya sayısız heyecan verici özellik getirdi.

Uygulama Araştırmacısı Jane Manchun WongMessenger'ın Video Chat Link'te çalışmasını tweetledi. Wong, bir link oluşturma ve paylaşma seçeneğinin nerede görüneceğine ve hangi amaca hizmet edeceğine ilişkin doğru açıklama içeren bir tweet'iyle ekran görüntüsünü de ekledi.

Messenger’daki kişileri ararken, onları bir bağlantıyla davet etme seçenekleri adları ile birlikte görünür. Ek olarak, bir Hesabı olmasa bile, devam eden bir video görüşmesine eklemek için bağlantı kopyalanabilir ve insanlarla paylaşılabilir. Ancak davet edilen kişiler gruba eklenmeyecektir. Bağlantıyı paylaşan kişinin istediği zaman iptal edebileceği de belirtiliyor.

Peki siz Messenger için böyle bir özelliğin test edilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları