Messenger ile artık ekran paylaşımı mümkün olacak..

Facebook Messenger, Ekran Paylaşımı'nı mobil cihazlarda test ediyor. Peki bu özellik ne işe yarayacak?

Ekran kaydı bizim akıllı telefonlarda ne olduğunu paylaşmak için önemli bir araçtır. Arkadaşlarınıza ve ailenize izlemekte olduğunuz bir videoyu veya telefonunuzda keşfettiğiniz harika bir numarayı göndermek istiyorsanız, ekranınızı kaydetmenin bir yoludur. Facebook'un bağımsızlaştırmaya çalıştığı sohbet uygulaması Messenger, doğrudan video görüşmelerinize ekran paylaşımını uygulayarak deneyimi kolaylaştırmak istiyor.

Messenger'ın bağımsız bir hale gelmesini isteyen ekip yeni bir adım attı. Facebook'un planlarını Messenger ekibinde yer alan Jane Manchun Wong sayesinde biliyoruz. Wong, yaklaşan özellikleri bulmak için Facebook bünyesinde çalışan bir mühendis ve uygulama araştırmacısı. Ekran paylaşımı onun son keşfi. Wong, işlevin "Ekranınızı Birlikte Paylaşın" olarak adlandırıldığını ve Messenger'da yer alacağını duyurdu.

Söz konusu özellik henüz test aşamasında ancak etkinleştirildiğinde ekranınızı artık bağlantıyı gönderdiğiniz kişiyle paylaşabileceksiniz. Bu özellik çok yeni olduğu için, Facebook asla halka açıklanmayabilir. Ancak, ekran paylaşımı, hayatındaki diğer her şeyi paylaşmak için çok kişi tarafından kullanılan bir uygulamaya harika bir katkı sağlayacaktır. Sonunda yeterli gelişimden sonra özelliğin Facebook tarafından duyurulacağını söyleyebiliriz.

O zamana kadar, bir arama sırasında kesinlikle ekran paylaşımı yapmanız gerekiyorsa, Skype bunu yapmanıza izin verecek özelliklere zaten sahiptir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları