Mercedes S600 Guard tanıtıldı.

Mercedes-Benz tarafından yapılan yeni tanıtım ile birlikte S600 modelinin Guard olacağı belirtildi.

Mercedes Benz tarafından özel koruma serisi yapılırken bu seriye yeni bir model daha eklendi. Mercedes-Benz tarafından geçtiğimiz günlerde basın ile paylaşılan bu gelişme doğrultusunda yeni koruma üyesinin S600 olacağı belirtildi.

Mercedes-Benz'in koruma ve güvenlik konusunda çıtayı en üst seviyeye çektiği modellerinden pek çok özel detay yer alırken bu modeller daha çok makam araçları olarak tercih ediliyor. Guard adı verilen bu modellerde koruma ve güvenlik en üst düzeye çekilirken Mercedes-Benz yaptığı çalışmalar sonrasında koruma modellerine bir yenisini daha ekledi.

Aracın kaportasında lastiklerine kadar her detayda güvenliğin önemsendiği S600 modelinde özel koruyucu bileşenler yer alıyor. Sadece gövdede değil aracın her aksamında yüksek kaliteli donanımlar ve malzemeler tercih edilirken S600 modelinde gövde altında kullanılan zırh neredeyse tüm aracı kaplayacak şekilde dizayn edilmiş durumda.

Araçlarda özel zırhların kullanılması nedeniyle araçların ağırlığı artarken bu konuda performanstan Ödün vermek istemeyenler Mercedes-Benz, araçlarda yüksek özellikli motorları tercih ediyor. Saatte 210 kilometreye kadar kızla çıkabilen S600 modeli bu açıdan hem güvenlik hem de performans sağlayabiliyor.
Mercedes-Benz tarafından üretilen yeni model S600 Almanya'da pek çok testte girerken bu testlerden yüksek başarılar ile dönmeyi başardı. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda ise markanın yeni modeli ile birlikte en yüksek balistik koruma ödülünü aldığı öğrenildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları