Meizu M5 Cazip Özellikleri Neler?

Meizu’nun piyasaya sunduğu yeni modellerden birisi olan Meizu M5, bu konuda kişilere cazip bir cihaz sunmaktadır. Peki cihazın en cazip noktaları neler?

Meizu M5 adı ile piyasaya sunulan ürün özelikle anavatanda oldukça ilgi görürken Meizu M5 üzerinden Meizu’nun da iyi satış yapması sağlandı. Meizu M5 ile ilgili yapılan paylaşımlarda telefon için farklı değerlendirmeler ve testler yapılırken telefonun ön plana çıkan özellikleri de belirlendi.

Meizu M5 Teknik Özellikleri Neler?

Meizu M5 için yapılan açıklamalarda telefonun en çok sevilen ve dikkat çeken özellikleri şöyle oldu;

Büyük ekran (5,2 inç)

Hafif telefon yapısı

Yüksek RAM

Çift SIM kart desteği

Meizu M5 için en çok eleştirilen nokta ekrandaki kalitenin biraz düşük olması. Aynı zamanda düşük piksel yoğunluğu ekran konusunda Meizu M5’in zayıf kalmasına neden oluyor.

Meizu M5’e Hızlı Bakış

Meizu M5, 1280 x 720 çözünürlüğe sahip 5.2 inçlik bir ekranla donatılmış. Ekranın kendisi 2.5D eğimli camla kaplanmış ve bu, Meizu'nun Android tabanlı Flyme UI kullanımı ile birlikte oldukça etkin bir hale getirilmiş.

İşletim sistemini güçlendirecek donanımlarda MediaTek MT6750 (1,5 GHz hızında 64 bit okta çekirdekli işlemci) ve 3,070 mAh pil oldukça ideal. Öyle ki bu donanımlar ile tam bir günlük kullanım için telefon yeterli düzeyde. 13MP arka kamera, 5MP selfie kamera ve hafıza genişletme için iki SIM kartı veya bir SIM kartı ve bir microSD kartı barındırabilen bir hibrid SIM tepsisi mevcut. Bu bakımdan kişiler ihtiyaçlarına göre de modülleri kullanabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi