MediaTek Helio X30 İle Geliyor!

MediaTek, özelikle orta segmente büyük bir ilgi görürken, marka tarafından yapılan yeni açıklamalarda yeni bir işlemci duyuruldu. İşte MediaTek Helio X30 ile ilgili detaylar.

Pek çok telefon üreticisinin orta segment modellerinde tercih ettiği MediaTek, yeni modelleri ile birlikte telefonlardaki performansı daha da arttıracak. Piyasaya sunulacak yeni modelin MediaTek Helio X30 olacağı açıklanırken, yeni işlemcide 10 çekirdek ile iyi bir performans artışı da sağlanmış durumda.

10 Nanometre Teknolojisi Geldi

MediaTek Helio X30 modelinde 10 nanometre olarak adlandırılan yeni bir teknolojiyi kullanan MediaTek, yapılan tanıtımlara göre şu anda piyanın en iddialı modellerinden birisi durumunda. Bu bakımdan MediaTek tarafından üretilecek yeni işlemciler ile birlikte önümüzdeki yıllarda çok daha farklı modeller ile sektöre giriş yapılacak.

10 Çekirdekte Orta Segmentin Kahramanı

MediaTek Helio X30’da yer alan MediaTek Helio X30 modelinde 2 adet Cortex-A73 (2.8GHz), 4 adet Cortex-A53 (2.2GHz) ve 4 adet Cortex-A35 (2.0GHz) çekirdeklerine yer verilmiş durumda. Bu bakımdan farklı özelliklerdeki çekirdekleri ile birlikte MediaTek Helio X30 oldukça iyi bir şekilde donatılmış durumda ve önceki versiyonlara göre de performansta ciddi bir artış sağlanmış durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları