Mavi Balina'nın Beyni Ele Geçirildi!

Her geçen gün gençleri intihara sürükleyen Mavi Balina oyunun beyni Nikita Nearonov, sonunda yakayı ele verdi...


Hatırlayacağınız üzere ülkemizde can alan Mavi Balina isimli oyun gençlerin hayatını karartıyor. Geçtiğimiz aylarda kuruculardan biri yakalanmış ve tutuklanmıştı ancak oyuna karşı bir önlem alınamamıştı. Şimdi ise Mavi Balina'yı geliştirdiği söylenen Rus Nikita Nearonov'un yakalandığı açıklandı.

22 yaşındaki Nearonov'un ölümlere neden olan oyunu ortaya koyan isimlerden bir tanesi olduğu iddia ediliyor. Sosyal medya üzerinden yayılan ve oynatılan oyun birçok kişiye şantaj yaparak onları intihara sürüklüyordu.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Rus yetkililer, geliştiricinin 6 yıla kadar hapis cezası alabileceğini açıkladılar. Eli yüzü düzgün bir ailenin mensubu olan Nearonov'un normal hayatta finans analisti olduğu belirtiliyor. Ailesi de bu olaylardan dolayı şok yaşadılar.


Fakat internet ortamında çocuklara şantaj yöntemi ile bu oyunu oynattıran yapımcının geride bıraktıklarının maalesef telafisi yok. Ülkemizden can alan Mavi Balina isimli oyunda oynatıcı, oynayanlara emirler veriyor ve psikolojisinin kötüye gitmesine yol açıyor. En sonunda oyuncuyu intihara sürükleyen yapım hakkında ülkemizin yetkilileri, Mavi Balina'nın takip edilemez olduğunu söylemişlerdi.

Her ne kadar geliştiricisi yakalanmış olsada bu oyun internet aleminde yayılmaya devam edecek. Eh haliyle birçok gençte hala dışarıda tehlike içerisinde demek oluyor bu.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları