Marvel's Spider-Man Satış Rekoru Kırıyor!

PlayStation 4 için geliştirilen Marvel's Spider-Man, çıkışını gerçekleştirdikten sonra adetta yok sattı. İşte detaylar...

PlayStation 4'e özel olarak geliştirilen Marvel's Spider-Man oyunu, dün gece saatlerin sıfırı göstermesiyle beraber çıkışını resmi olarak geliştirdi.

İlk olarak 2016 yılında tanıtımı yapıldığı zaman büyük bir ses getiren oyunun başarısız olma gibi bir durumu söz konusu değil. Bunun en büyük nedenlerinden birisi; artık Spider-Man markası için kalan kredinin bitmiş olmasıydı.

Bildiğiniz üzere, Activision şirketi ile beraber marka nerdeyse artık Spider-Man oyunlarının rafa kaldırılması ile son bulacakken işe el uzatan Marvel hakları Activision ile sonlandırıp Sony'nin kollarına bıraktı. Fakat korktuğumuz gibi sonuçlanmadı.

Sahip olduğu oynanış dinamikleriyle oyuncuları meraklandıran yapım, ön siparişlerde büyük bir başarı elde etti. Oyunun global olarak Amazon stokları çoktan tükendi bile. Yeni partilerin gelmesiyle stokları yenilenecek olan oyunun ülkemizde ne kadar satacağı ise merak ediliyor.

10 milyon barajına yaklaşan God of War'un yanında Spider-Man'in sahip olduğu popüler kültürü de düşünürsek, Sony'e büyük kar ettireceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Insomniac Games geliştiricileriyse durumdan oldukça memnun durumdalar. Sizler için hazırlamış olduğumuz inceleme videosuna ise yukarıdan ulaşabilirsiniz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları