macOS'ta Tahmini Pil Süresini Artık Görebilirsiniz

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde sunulan yeni bir macOS güncellemesi cihazlardaki tahmini pil süresini ortadan kaldırırken bu konuda çözüm gecikmedi.

Apple macOS işletim sistemi için yeni bir güncelleme sunarken güncelleme sonrasında en çok dikkat çeken detaylardan bir tanesi tahmini pil suresinin sistemden kaldırılmış olması oldu. Öyle ki elektrik bağlantısı olmadan bilgisayarları kullanmak isteyen kişiler tahmini pil süresi üzerinden bu konuda kalan süreyi kolay bir şekilde görebiliyordu. Fakat Apple yaptığı değişiklikler bu sistemin doğru bir şekilde çalışmadığını ve bu nedenle sistemde olmasının gereksiz olduğunu söyledi. Yapılan bu açıklama sonrasında kullanıcılar tarafından durum tepkiyle karşılandı. Fakat gelen bilgilere göre bu konuda uygun bir çözümün geliştirildiği belirtildi

Coconutbattery Yardıma Koştu

coconutBattery adı verilen küçük bir uygulamanın sisteme yüklenmesinin ardından kullanıcılar kaldırılan özelliği kullanma imkanı elde edebilir. Özellikle kalan pil tahmini konusunda destek elde etmek isteyen kişilerin bu küçük uygulama sayesinde doğru bilgilere ulaşması ve Apple tarafından kaldırılan özelliği tekrar cihazlarına geri getirmesi mümkün.

Apple tarafından yapılan açıklamalarda konu ile ilgili pek çok tartışma yapıldığı gibi bu konuda geri adım atılmamış ve herhangi bir destek verilmemişti. Kullanıcılar tarafından bu yönde yapılacak değişiklikler sayesinde kolay bir şekilde ihtiyaçların karşılanması ve kalan pil tüketimini görüntülenmesi mümkün. Ücretsiz olarak sunulan uygulamayı resmi internet adresi üzerinden sizler de indirebilir ve cihazlarınızda bu özelliği kullanabilirsiniz.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları