MacBook 2016 Önceki Versiyondan Düşük Puanda!

Apple tarafından piyasaya sunulan yeni MacBook Pro modelleri hız açısından teste tabi tutuldu. İşte yeni model ile birlikte sağlanan performans.

Uzun zamandan beri piyasada büyük beklentiler yarattığı MacBook Pro modeli geçtiğimiz günlerde yapılan tanıtım ile resmen sunuldu. 13 inçlik bir ekranın kullanıldığı MacBook Pro özellikle önceki versiyonlara göre çok daha hızlı olduğu yönünde tanımlanırken yapılan testlerde bu durum gözler önüne serildi.

Geekbench 4’te Test Edildi

Yeni model için yapılan Geekbench 4 testinde cihaz çoklu çekirdek performansında 6970 puana ulaşmayı başardı. Daha önce yapılan testlerde ise 2015 modelin bu rakamın üzerine çıkması dikkat çekti. 2015 yılında piyasaya sunulan 13 inç ekrana sahip MacBook Pro, 6983 puan almayı başarmıştı. Bu açıdan 2016 yılında piyasaya sunulan cihaz 13 puanlık bir farkla geride kalmış durumda. Bilgisayar modellerinde böyle bir farkın neden olduğu bilinmese de işlemcilerdeki büyük fark bilgisayarın daha iyi bir performans sunmasını sağlayabilecek durumda ve pek çok uzman tarafından da durum böyle yorumlandı.

Cihaza ile ilgili yapılan testler oldukça ilgi çekerken kullanıcılar bu kadar fark olmasının nedenlerini merak ediyor. Bilgisayar modelinin daha iyi bir halde olması beklense de beklentilerin altında kalan MacBook Pro’nun bundan sonraki süreç içerisindeki pazardaki durumu merak ediliyor. Üstelik MacBook Pro'ya karşın Microsoft’un yeni bir cihaz ile piyasaya giriş yapması ve oldukça ilgi görmesi de Apple adına en önemli handikaplarda bir tanesi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları