Lightning-3,5mm Dönüştürücü iPhone Kutusundan Çıkmayacak!

Apple'ın bu gece düzenlediği etkinlikte tanıtımını yaptığı yeni iPhone modellerinin kutusundan Lightning-3,5mm dönüştürücünün çıkmayacağı açıklandı...

Apple, yeni iPhone modelleriyle beraber bir aksesuarı daha kutudan çıkanlar listesinden kaldırdı. Şirketin iPhone 7 ailesi ile beraber kullanıma kutuya eklediği Lightning-3,5mm dönüştürücü, iPhone Xs, Xs Plus ve XR modelleriyle beraber kutudan çıkartıldı. bu dönüştürücü standart bir kulaklığı iPhone modellerinde kullanmayı sağlıyordu.

Apple'ın iPhone 7 ailesi ile başlattığı kutuya Lightning – 3,5 mm dönüştürücü ekleme geleneği iPhone 8 ve iPhone X modellerinde de devam etmişti. Fakat yeni iPhone serisi ile bu aksesuar artık kutudan çıkmayacak ve kullanıcılar bu aksesuarı isterlerse ek ücret karşılığında satın almak zorunda kalacaklar. Yeni uygulama iPhone 8 ve iPhone X modellerini de kapsıyor. Yani bu eski telefonları almak isteyenlere kutudan dönüştürücü çıkmayacak.

Bundan sonra kutudan çıkmayacak bir aksesuar olan Lightning – 3,5 mm dönüştürücünün Türkiye fiyatı 79 TL. Ülkemiz şartlarına göre pahalı bir aksesuar olan dönüştürücünün yine bu gece zamlanan iPhone ve aksesuarları arasında bulunmadığını belirtelim. Ancak bu tarz bir aksesuarınız varsa ona gözünüz gibi bakmanızı da tavsiye ediyoruz. Apple her an bu aksesuara da zam yapabilir.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları