Lenovo Z5 Gelebilir!

Lenovo ekibinden Chang Cheng'in paylaştığı tasarım konsepti Z5 iddialarını güçlendiriyor...


Lenovo'nun yönetim kadrosunda bulunan Chang Cheng'in paylaştığı konsept tasarımı, Lenovo'nun oldukça sağlam bir akıllı telefon projesiyle karşımızda olacağı iddialarını güçlendiriyor.

Fotoğrafın paylaşılmasından sonra sosyal medyada büyük yankı uyandıran telefonun adı büyük ihtimalle Z5 olarak karşımızda olacak.
Lenovo'nun Haziran ayında düzenleyeceği etkinlik esnasında yeni bir duyuruya hazırlandığını biliyoruz. Şimdiden ortaya atılan iddialar bu duyurunun Z5 hakkında olacağı yönünde bulunuyor. Bugün itibarı ile şirketin kıdamli yöneticisi Chang Cheng tarafından hem telefonun ismi hemde %95 ekranı netleşti diyebiliriz.

Yayınlanan görselden anlayacağımız üzere cihaz hem çentiksiz olacak hemde bugüne kadar yapılmış en yüksek ekran oranına sahip telefon olmaya aday gösteriliyor. Merak edilen diğer konulardan biride ön kameranın nerede yer alacağı? Şimdilik telefon hakkında pek bir bilgimiz yok ancak gelecek ay konu hakkında daha fazla bilgi edineceğimize kesin gözüyle bakıyoruz.

Bununla beraber telefona dair bugün ekadar 4 farklı yeni teknoloji ve 18 farklı patent başvurusu yapıldığı da ayrıca belirtilmiş. Özellikle yeni amiral gemilerinin tamamında gördüğümüz çentiklerden arındırılması, telefon arayışındaki çentik düşmanlarını sevindirecektir.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları