Lenovo Türkiye'nin Pazardaki Hedefi Ne?

Türkiye piyasasında yer alan Lenovo'nun Türkiye'deki hedefleri ile ilgili resmi açıklamalar yapıldı.

Türkiye'de özellikle akıllı telefonları ile yer almaya başlayan Lenovo, Uzun yıllardan beri sektörün en önemli markalarından birisi olarak görülüyor. Özellikle geçtiğimiz aylar içerisinde yapılan açıklamalarda dünyanın en iyi 100 küresel markaları arasına yer alan ve yükselen bir grafiğe sahip olan Lenovo’nun pek çok farklı ülke pazarına giriş yapacağı öğrenilirken Lenovo Türkiye hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.

Sektörde Güçleneceğiz!

Lenovo Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou tarafından yapılan açıklamalarda özellikle Türkiye'deki oyun sektörünün büyümesiyle birlikte Lenovo'nun daha çok ön plana çıkmaya başladığı ifade edildi.

Türkiye'nin Lenovo için çok önemli bir pazar olduğu ifade edilirken pazardaki etkinliğin daha da artırılabilmesi adına önümüzdeki dönemlerde çalışmaların sürdürüleceği belirtildi. Bu bakımdan Lenovo çok iyi bir durumda olmasına karşın yapacağı yeni hamleler ile birlikte daha etkin bir hale gelecek.

Marka ile ilgili dünya genelinde çok önemli planlamaların yapıldığı da açıklamalarda vurgulanırken özellikle sektörel olarak yaşanan değişimlerden Lenovo'nun ciddi bir şekilde etkilenmemesi ve sektördeki pozisyonunu koruyarak yükselebilmesi adına gerekli önlemlerin de alındığı ifade edildi.

Lenovo’nun Türkiye pazarındaki en önemli gelir kaynaklarından bir tanesi bilgisayar sektörü olurken Lenovo yapacağı yeni çalışmalar ile birlikte bilgisayar sektöründeki gücünü daha da artırmayı hedefliyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları