Lenovo, Microsoft'un Surface'e Rakip Çıkartıyor

Taşınabilir bilgisayar konusunda baktığımız da özellikle son dönemlerin en önde gelen markalarından bir tanesi olan Lenovo, IFA kapsamı içerisinde tanıtımını yaptığı Miix 700 modeli ile birlikte Microsoft’un geliştirdiği Surface serisine rakip oluyor.

Tasarım olarak baktığımız da rakibine neredeyse çok yakın özelliklere sahip olan bu dizüstü bilgisayar, Surface gibi bir ayak ek olarak ayrılabilir klavye ile karşımıza çıkıyor.l

Klavyesinin yanı sıra ek olarak stylus kalem bulunuyor. Gerçekleştirilen kaplamanın ve tasarımın içerisine girdiğimizde ise Lenovo’nun Mix 700’de Intel’in en son çıkartmış olduğu Skylake serisi CPU mimarini görüyoruz, Ancak bu CPU biriminin Core M ile değiştirebiliyorsunuz.

Kamera olarak da Z3330’da ön ve arka kamera üzerinde yer alan oto odaklama sistemi sayesinde ön kamera kullanımları değişikliğe uğruyor. Firmanın geliştirmiş odluğu Z320 modeline bakacak olursa ön kameranın da çözünürlüğü 2 MP değerine düşerken 4G desteği de kaybolarak yerini sadece 3G’ye bırakıyor. Z330 ise 4G LTE desteğine sahip olan bağlantı çeşitliğinin zengin hale getiriyor.

Avurpa’da ve Orta Doğru gibi bölgerinde yer alacak olan bu telefonların fiyatı 129 Euro’dan başlayacak. Ne zaman piyasa üzerinde dağıtımı yapılacak ise henüz kesin değil, Windows 10’un mobil sürümünün geliştirilmesinin tamamlanması ile çıkacağı da merak konusu.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları