Lenovo K6 Note Özellikleri Neler?

Lenovo 2016'yı yoğun bir şekilde geçirirken pek çok farklı model bu sene piyasaya sunuldu. Sırada ise Lenovo K6 Note var.

Lenovo K6 Note ile yeniden piyasaya giriş yapan Lenovo 2016 yılı için birbirinden farklı özelliklerdeki telefonlar için önemli bir seçenek sunuyor. Temel bilgilere bakıldığında Lenovo K6 Note önceki modelinden çok az bir farkla geliyor. Öyle ki Her iki telefon da 5.5 inç 1080p ekran ve ölçüleri ile geliyor. Milimetrik farklar ise Lenovo K6 Note ile önceki modeli arasındaki farkları ortaya koyuyor.

Lenovo K6 Note Donanımları Zayıf Kaldı!

Telefonun donanımları sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir. Lenovo, Snapdragon 430 yonga setini, 3GB veya 4GB RAM ile güçlendirilen oktakon çekirdekli 1.4GHz Cortex-A53 CPU ile sunuyor. Snapdragon 430 yonga seti, 28nm üretim sürecinde üretiliyor ve bu da biraz daha yukarı akıştaki Snapdragon 625 (14nm) kadar etkili olmayacağı anlamına geliyor. Bu bakımdan Lenovo K6 Note için performans anlamında çok büyük beklentiler oluşmamalı

Lenovo K6 Note, 4.000mAh kapasiteli bataryası ile bu anlamda uzun süreli kullanımlar için ideal. Fakat bu konudaki en büyük handikap Qualcomm QuickCharge 3.0 için destek sağlanmaması. .

Lenovo K6 Note Artıları Neler?

Telefon, Android 6.0.1 Marshmallow'un çok temiz bir sürümünü çalıştırıyor. Bu bakımdan Lenovo K6 Note ile birlikte iyi bir işletim sistemini deneyimlemek mümkün. Lenovo, Dolby Audio donanımını tercih ederek multimedyada da büyük bir gelişme sağlamış durumda.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları