Lazer Tıraş Bıçağı İptal Edildi

Tanıtımından sonra geniş bir çapta büyük yankı uyandıran, Geleceğin tıraş yöntemi olarak lanse edilen lazerli tıraş bıcağı başka zamanlara taşındı.

Fon toplama platformu olan Kickstarter üzerinde hedeflemiş olduğu fondan çok daha üzerinde destek toplayan prje, “Gerçekçi” olmadığı iddiasıyla iptal edildi.

Geride bıraktığımız ayda Kickstarter’da karşılaştığımız ve tanıtımı yapıldığı Skarp Razor isimli lazerli tıraş bıçağı, Ezber bozan yapısı üzerinde büyük yankı uyandırmış durumda. Sinek kaydı bir traş için gereken su, köpük aynı zaman da jilet gibi geleneksek malzemelere ihtiyaç duymadan Skarp, Bunu sadece ucunda yer alan lazerle sağlıyoru. Üstelik cilde hiç bir şekilde zarar vermeden; Kesin, yanma, ve tahrişe neden olmadan gerçekleştiriyor.

Geliştirilen projenin henüz bir çalışan prototipi olmadığından dolayı iptal edildi. Kickstarter macerasını 160 bin dolar hedefiyle koyulan Skarp, İptal edilmeden öncesinde ise 4 milyon dolara yakın bağış toplamıştı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi