Kickass Torrent Yeniden Sahnede!

Torrent konusunda sektörün devlerinin mahkeme kararları ile kapatılması oldukça dikkat çekerken Kickass Torrent’iin kısa bir süre önce yeni ismi ile tekrar kullanıma sunulduğu belirtildi.

Torrent denildiğinde akla ilk gelen sitelerden ve kaynaklardan bir tanesi Kickass Torrent olsa da yapılan son operasyonlar sonrasında sisteminin kurucusu Polonya’da gözaltına alınmış ve bu olaylar sonrasında da Kickass Torrent kullanıma kapatılmıştı. Fakat özellikle bu olaylar yaşanırken gündemde yer alan iddiaların büyük bir bölümünde sitenin tekrar açılacağı özellikle vurgulanmıştı.

Farklı Domainden Yayına Başladı

Geçtiğimiz günlerde yeni bir isim ve domain üzerinden yayın yapmaya başlayan site Kickass Torrent olarak adlandırılırdı ve bu konuda yeniden hikayedeki başlatıldı. Torrent sitesinin yeniden yayına başlaması kullanıcıların bu konuda yine sistemi kullanmasını sağlarken Kickass Torrent sitesinde güncel tüm içerikler aynı şekilde yeni sitede yer aldı. Yaşanan bunca olaya rağmen herhangi bir veri kaybının olmaması da dikkatlerden kaçmadı.

Kickass Torrent hakkında kapatma kararı olmasına rağmen sistemin farklı bir domain üzerinden yayın yapması oldukça kolay. Bu bakımdan yeni açılan site için kapatma kararı tekrar alınmış olsa dahi kısa süre içerisinde yeni domain üzerinden sistemin yine yayın yapabilmesi mümkün durumda. Bu açıdan önümüzdeki günlerde Kickass Torrent, torrent sektöründe yeniden eski günlerine ulaşması ve milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları
Gerçek bilgilerin kullanıcıları nasıl etkilediğini düşünen bir yazar, sizden biri fazla çay içer "yazar olmak kolaydır önemli olan güzel çay demlemektir" sözünün sahibesi