Kanser Tedavisinde Yeni Işık Yöntemi!

Tedavisi en çok zor olan hastalıklardan kansere yönelik yapılan çalışmalarda umut verici gelişmeler yaşandı.

Bilim adamları tarafından kanser hücrelerinin yok edilmesi ve kişilerin yaşamını yitirmeden tedavi olabilmesi adına özel bir tedavi yöntemi bulundu. Yeni bir ışık yönteminin geliştirildiği duyurulurken çalışmaların kanserli hücrelerin yok edilmesini hedeflediği ve bu yönde çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi

Umut Oldu!

Şu anda kullanımda olan kemoterapi ve diğer etkili ilaç yöntemlerinin hastalarda ciddi sorunlara yol açtığı ve hastalığın daha ağır bir şekilde ilerlemesine neden olduğu gerekçesiyle alternatif yöntemler üzerinde çalışan bilim insanları yeni ışık yönteminden oldukça umutlu.

Kanserli hücrenin gelişimini engellemek ve hızlı bir şekilde gelişmesini durdurmak adına yapılan çalışmaların gelecekte daha başarılı sonuçlar vereceği belirtilirken kanser hücrelerinin yok edilmesi amacıyla fareler üzerinde yapılan deneyde hücrelerin yüzde 95 oranında öldürüldüğü belirtildi.

Bu bakımdan şu an için ışık teknolojisinin özellikle kanserli hücrelerin yok edilmesi konusunda başarılı olduğu görülürken yapılacak yeni testler ve geliştirmeler ile birlikte tedavinin insanlar üzerinde kullanılmasının da mümkün hale getirilmesi amaçlanıyor. Yaşanan bu gelişmeler şimdiden teknoloji ve tıp alanında büyük umut yaratırken konu ile ilgili önümüzdeki günlerde daha detaylı bir şekilde açıklamanın yapılması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları