Kablosuz Şarj %30 Fazla Kullanım Sağlıyor!

Kablosuz şarj teknolojisinin gelişmesinin ardından yapılan araştırmalarda bu teknolojinin normal şartlara göre çok daha uzun bir pil ömrü sunduğu belirtildi.

Pek çok marka tarafından yapılan özel çalışmalar ile birlikte kablosuz şarj teknolojisi resmen kullanıma sunulurken bu teknoloji önemli bir avantajı da kullanıcılara getirdi. Kablosuz şarj teknolojileri ile ilgili yapılan araştırmalarda bu cihazların yüzde 30’a varan bir pil performansı sunduğu belirtilirken normal şarjlara göre kablosuz şarj teknolojisi çok daha iyi bir fırsat yaratıyor.

Özellikle son yıllarda piyasaya sürülen bu yeni modeller ile birlikte kullanıcıların oldukça avantajlı bir şekilde telefonu şarj etmesi ve mevcut pek çok hangi handikaptan kurtulması sağlanırken bu durum kullanıcıların kablosuz şarj tercih etmesini sağlamıştı.

Pil Ömrü Artıyor!

Konuyla ilgili yapılan araştırmalar kablosuz şarjın diğer bir özelliğini de gözler önüne sererken bu durum pek çok kullanıcının neden doğru seçim yaptığı da ortaya çıkardı. Yapılan açıklamalarda kablosuz şarj teknolojisi ile geliştirilen özelliğin yüzde 30’a varan bir performans sağlayabildiği ifade edilirken bu avantajdan yararlanmak için herhangi bir özelliğin ya da donanımını bulunmasına gerek yok. Bu bakımdan kablosuz şarj teknolojisi bulunan tüm telefonlarda pil kullanımı açısından benzer bir avantajdan yararlanmak mümkün.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları