Jaguar Elektrikli SUV İle Geliyor!

Jaguar, yeni bir araç modelini tanıtırken, yeni modelin elektrikli SUV olması oldukça dikkat çekti.

Otomobil sektörünün önemli markalarından birisi olan Jaguar, lüks araçları ile otomobil seven herkeis etkilemeyi başarıyor. Jaguar tarafından bugüne kadar piyasaya sunulan modeller yüksek satış rakamlarına ulaşırken elektrikli bir modelin daha piyasaya sunulacağı öğrenildi.

Tanıtım Yapıldı

Elektrikli modeller için pek çok marka yeni çalışmalar yaparken, Jaguar SUV modeli ile piyasaya giriş yaptı. Jaguar tarafından yapılan bu tanıtım aynı zamanda Tesla için de meydan okuma oldu. Normal bir araçtan ziyade SUV modelinde elektrik seçeneğini değerlendiren Jaguar, bu modelinde hem güçlü hem de yüksek performans sunabilen bir araç yaratmış durumda.

LA Auto Show’da Tanıtıkldı

LA Auto Show’da aracın görüntüleri paylaşılarak tanıtılırken, üretim hattında Jaguar’ı zorlu bir süreç bekliyor. Zira elektrikli motorun yanı sıra SUV’da bugüne kadar görmeye alışkın olmadığımız cam tavan da tercih edilmiş durumda. Bu bakımdan yeni model çok farklı ve iddialı gelecek. Bu bakımdan yapılan tanıtımlar sonrasında piyasada yeni Jaguar için beklentiler de oluşmaya başladı. Özellikle Jaguar tutkunları için araç çok cazip gelebilir. Fakat aracın teknik özellikleri ve fiyatı hakkında hiçbir detay şu ana kadar paylaşılmadı.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları