Jaguar Elektrikli Modeline Umutları Bağladı

Yılların efsane markalarından birisi olan Jaguar’da işler yolunda gitmezken, şu anda tüm umutlar elektrikli modellere bağlanmış durumda.

Eski yılların efsane markalarından olan ve yüksek satış rakamları ile ilgili dönemlerde ciddi bir gelir sağlayan Jaguar modelleri, şu anda rekabete çok fazla ayak uydurabilmiş değil. İlk olarak 2014 yılında piyasaya sunulan araçla Formula E için yeni planların yapıldığı öğrenilirken, bu planlar ile birlikte markanın gelecekteki en büyük umudu Jaguar Formula E ve elektrikli modeller olacak.

Son Zafer 1990’da!

Jaguar tarafından en son kazanılan zafer 1990 yılında olurken bu yıldan beri yarışlarda iyi bir derece elde edilememiş durumda. Bu durum hem prestij hem de ekonomik açıdan markayı zorlarken, Jaguar için yeni bir dönem başlatılmak isteniyor. Bu kapsamda Jaguar ile Panasonic arasında özel bir anlaşma imzalanırken, bu anlama ile birlikte Formula E'

Formula E’ye Önem Verilecek

Jaguar tarafından Formula E ekibine yönelik önemli çalışmaların yapılacağı ve ekibin güçlendirilerek tekrar eski günlerdeki başarıların elde edilmeye çalışılacağı ifade edilirken, konuyla ilgili resmi açıklamalarda da yaşanan bu durum onaylandı. Öyle ki Nick Roger tarafından yapılan açıklamalarda Formula E’de markanın önemli bir başarı elde etmek istediği belirtildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları