iPhone X Gerçek Maliyeti Ne Kadar!

Her geçen gün gücüne güç katan Apple, iPhone X satışlarından ne kadarlık bir gelir elde ediyor?


Apple'ın en gözde modellerinden biri olan iPhone X, bütün dünyada en dikkat çeken ve piyasaya yön veren cihazların başında geliyor.
Her geçen gün sektörden elde ettiği marka değeri ile gücüne güç katan Apple, yeni cihazları ile gündemden düşmemek için oldukça kararklı görünüyor. Siz hiç merak ettiniz mi? Apple'ın iPhone X satışlarından ne kadar gelir elde ettiğini?

999 dolarlık fiyat etiketine rağmen tükenen iPhone X, Apple’ı gün geçtikçe daha da zengin ediyor. Kim bilir, belki de 1 milyar dolar statüye ulaşmasını sağlayan model iPhone X'tir. Yapılan araştırmalara göre Apple'ın yeni cihazından birim başına elde ettiği kar oranı düşündüğümüzden daha yüksek.

Reuters’ın açıklamasına göre cihazın daha ilk üretildiği dönemde dahi Apple'a maliyeti 357 dolar olarak belirlenmiş durumda. Zaman içerisinde gelişen üretim koşulları ve havuz düşünüldüğünde bu fiyatın daha da aşağıya çekilmiş olması mümkün.

Apple, 357 dolar maliyet/ 999 dolar satış fiyatı formülü ile genel anlamda yüzde 64’lük bir kar payına sahip. Bu oran oldukça büyük bir oran. Her satış ile kasaya giren miktarı düşünebiliyor musunuz? Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları