iPhone Merakı Neler Yaptırdı!

Rusya'da iPhone telefonunu çok seven genç kıza, iPhone 6 model cep telefonu şeklinde mezar taşı yapıldı...

Rusya'nun Ufa kentinde sıra dışı bir mezar taşı yapıldı. Kentin Güney Mezarlığında 28 yaşındaki Rita Raisovna isimli genç kızın mezar taşı olarak çok sevdiği telefonu iPhone 6 şeklinde mezar taşı dikildi.

Siyah granitten hazırlanan mezar taşının üzerindeki ekran resmi ölen kıza ait aynı zamanda adı, doğum tarihi ve ölüm yılıda temel bilgiler olarak mezar taşı olan iPhone 6'nın üzerinde yazıyor. Ayrıca akıllı telefonun yan tarafında ses kontrolleri, arka panelde bir kamera, Apple logosu ve marka adı gibi detaylarda yer alıyor.

Ölen kızın ailesi hakkında bilgi verilmese de, kabir taşının hazırlanmasında 800 dolardan fazla para harcandığı açıklandı. Ayrıca Rusya'da bu gibi sıra dışı kabir taşlarının Novosibirsk bölgesinde yapıldığı öğrenildi.

iPhone çılgınlığının bu derece artması açıkçası pek hayra alamet değil. Kuyrukta bayılanlar mı dersiniz, telefon için kavga edenler mi dersiniz, bu sıra uzar gider. İnsanoğlunun bu kadar çok teknolojiye kendisini entegre etmiş olması geleceğimizin nereye gideceğin bie düşündürürken aynı zamanda geleceğin karanlık olduğunun kanıtı oldu.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları