iPhone 7 ve 7 Plus Kaç Para?

iPhone 7 ve 7 Plus için yapılan tanıtımlarda cihazların fiyatları da açıklandı. İşte yeni iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin fiyatları.

Bu akşam TSİ 20.00’da başlayan etkinlik ile birlikte yeni modellerin tanıtımı gerçekleştirildi. Yeni tanıtım sonrasında cihazlar hakkında tüm bilgilere ulaşmak mümkün olurken, aynı zamanda bugüne kadar gündemde yer alan iddiaların da doğru olup olmadığı öğrenildi. İşte tanıtım sonrasında cihaz ile ilgili en çok merak edilenler ve yanıtları.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta Renk Seçenekleri Neler?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için aynı renk seçenekleri sunulurken, kişiler gümüş, altın, roze altın ve yeni siyah renklerinden birisini tercih edebilecek. Online satışının yanı sıra Apple dışında anlaşmalı mağazalardan da cihaz tüm bu renklerde satın alınabilecek.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Fiyatları Ne Kadar?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serisinde de kişilerin depolama alanı seçimine göre ödenecek ücret değişecek. Bu noktada 32 GB’lık iPhone 7 versiyonu için 649 Dolar, 128 GB’lık iPhone 7 versiyonu için 749 Dolar ve 256 GB’lık iPhone 7 versiyonu için 849 Dolar gibi bir ücret ödenmesi gerekecek. iPhone 7 Plus modellerinde ise 32 GB için 769 Dolar, 128 GB için 869 Dolar ve 256 GB için 969 Dolar gibi bir etiket fiyatı bulunuyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Özellikleri Neler?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için tüm özellikler net bir şekilde açıklanırken, cihazlardaki özellikler şöyle;

iPhone 7 Özellikleri!

A10 işlemci 4.7-inç 3D touch ekran

iOS 10 12 MP çift arka kamera

7 MP ön kamera

2 GB RAM

16/64/128GB depolama alanı

1,960mAh batarya

IPX7 sertifikası

iPhone 7 Plus Özellikleri Neler?

A10 işlemci

5.5 inç 3D touch ekran

iOS 10

12MP çift arka kamera

4K video çekimi

7 MP ön kamera

3 GB RAM

32 /128/256GB depolama seçenekleri

2,400mAh batarya

IPX7 sertifikası

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Siparişi Ne Zaman Verilebilecek?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus 9 Eylül Cuma günü itibari ile ön sipariş dönemi başlayacak. Siparişler için bölge bölge ayrımlar yapılırken, 9 Eylül’den itibaren sadece Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, İrlanda, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, Porto Riko, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, BAE, İngiltere, ABD Virgin Adaları, İngiliz Virgin Adaları ve ABD’de ön sipariş dönemi başlayacak. Bu tarihlerde ön sipariş veren kişiler 16 Eylül itibari ile cihazlarını kullanabilecek.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus serisinin 23 Eylül’de ön siparişe çıkacağı diğer bölgeler ise Andora, Bahreyn, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Yunanistan, Grönland, Guernsey, Macaristan, İzlanda, Man Adası, Jersey, Kosova, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Maldivler, Malta, Monako, Polonya, Katar, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Slovakya ve Slovenya. Bu bölgelerdeki kişiler cihazları ancak 7 Ekim 2016 Cuma günü alabilecek.

iPhone Yükseltme Programı Başlatıldı

Cihazı satın almak isteyen kişiler için artık iPhone Yükseltme Programı da başlatılmış durumda. iPhone Yükseltme Programı kapsamında kişiler her yıl yeni bir iPhone modeline geçiş yapmak için aylık olarak sürekli ödeme yapacak. iPhone Yükseltme Programı 7 serisi ile başlatılırken, kişilerin aylık 32 Dolar ödemesi ile birlikte yeni telefon modelini kullanması ve gelecek sene tanıtılacak yeni modele de ücretsiz bir şekilde aylık ödemeler yaparak geçiş yapması mümkün olacak. iPhone Yükseltme Programı için şu anda sadece ABD, İngiltere ve Çin’deki kişiler yararlanabilecek.

Aksesuarlar Da Satışta!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kullanılacak cihazlar da satışa çıkmış durumda. Kullanıcıların Apple.com.tr ve Apple Store’lardan satın alabileceği cihazlar online sipariş ile kısa süre içerisinde temin edilebilecek. Satışa çıkan Lightning konektörü için 109 TL ve Lightning için 29 TL etiket fiyatının ödenmesi yeterli olacak. Lightning bağlantıları dışında telefonlar için kılıflar da tasarlayan Apple, 129 Dolar’dan başlayan kılıf seçeneklerini de yine internet üzerinden satışa çıkaracak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları