iPhone 7 Sonrasında Kulaklık Girişi Olmayacak

iPhone 7 ile birlikte Apple, büyük bir yeniliğe gidiyor. İşte yaşanan son gelişmeler ve iPhone 7’deki yenilikler.

iPhone 7 için yapılan tanıtımlarda uzun zamandan beri konuşulan iddiaların da gerçek olduğu görüldü. Bugüne kadar kulaklık girişinin olmayacağı bir cihazın üretileceği belirtilirken, tanıtımlarda da iddialarda b belirtildiği gibi iPhone 7 modellerinde kulaklık giriş kaldırıldı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelinde kulaklık girişi olmadığı için cihazda daha ince bir tasarım da sağlanmış durumda. Kişilerin yeni telefon ile birlikte kablosuz deneyim yaşaması mümkün olurken, illa kablolu bir bağlantı isteyen kişiler için de önemli bir özelikle sunulmuş durumda.

Çözüm Apple’dan!

iPhone 7 kulaklık girişi olmadığı için çözüm Lightning üzerinden bulunmuş durumda. Lightning girişi ile uyumlu olarak üretilen yeni apart sayesinde kablolu bağlantı kurmak mümkün. Ayrıca piyasada da bu tür ürünler giderek artıyor. Bu bakımdan kişiler farklı markaların ürünlerini de kullanarak daha iyi bir ses deneyimi elde edebilecek.

Kulaklık girişinin iptal edildiği iPhone 7 modelleri üstelik Apple için bir dönüm noktası da oluşturuyor. Öyle ki artık yeni iPhone modellerinde kulaklık girişinin hiçbir zaman olmaması bekleniyor. Bu bakımdan bundan sonraki süreçte kablolu kulaklıktan ziyade daha çok kablosuz seçeneklerin değerlendirilmesi bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları