iPhone 7 Satışlarıyla iPhone 6S'i Geçti

iPhone 7 için yapılan açıklamalarda cihaz satışlarının iPhone 6S modellerine göre daha yüksek olduğu belirtildi.

Apple tarafından piyasaya sunulan ve büyük beklentiler ile kullanıcılar tarafından takip edilen iPhone 7 için son satış rakamları gelmeye başladı. Konu ile ilgili elde edilen bilgilerde iPhone 7 satışlarının iPhone 6S’e göre daha iyi olduğu belirtilirken yeni telefon modelinin diğer versiyonları geçerek markanın en çok sattığı telefon modellerinden olabileceği tahmin edildi.

Localytics tarafından yapılan analizlerde ilk iki haftalık süre esas alındı. Bu iki hafta içerisinde iPhone 7’nin yakaladığı satış başarısı ile iPhone 6S’i geçmeyi başardığı belirtildi. iPhone 7 yakalanan bu satışlar ile birlikte iPhone pazarında yüzde 3.6’lık bir paya ulaşırken kısa süre içerisinde artışın yaşandı görüldü. Aynı kullanım ve satış oranlarının iPhone 6S için ise yüzde 2.6 olarak gerçekleştirildiği belirtildi. Bu açıdan ilk iki hafta itibariyle iPhone 7 modeli diğer telefon serisine göre daha yüksek bir ilgi görerek satış işlemini gerçekleştirmiş durumda.

Kullanım Oranı Artacak

Üstelik iPhone 7 şu anda kısıtlı pazarlarda satılıyor ve Türkiye'de dahil 14 Ekim tarihi itibariyle satışa çıkacak. Bu bakımdan telefona olan ilginin önümüzdeki dönemlerde daha fazla artması ve daha fazla kişi tarafından satın alınması da bekleniyor. Bu durum kuşkusuz iPhone 7’yi pazarda daha güçlü hale getirecek ve aynı zamanda istatistiklerin de artmasını sağlayacak.

Türkiye’de Kaç Para?

Türkiye'de de satışa sunulacak cihazlar için merak edilen en önemli detay satış fiyatları olurken yapılan resmi açıklamalar ile birlikte bu konuda bilgiler paylaşıldı. Türkiye'de satışa çıkacak olan telefonların satış fiyatları ise şöyle;

iPhone 7 32GB – 3250 TL

iPhone 7 128GB – 3650 TL

iPhone 7 256GB – 4050 TL

iPhone 7 Plus 32GB – 3800 TL

iPhone 7 Plus 128GB – 4200 TL

iPhone 7 Plus 256GB – 4600 TL

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları