iPhone 7 Mi iPhone 7 Plus Mı? Hangisi İyi?

Apple’ın tanıttığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri arasında hangisi iyi? Hangi model daha ön plana çıkıyor?

7 Eylül tarihinde Apple tarafından yapılan tanıtım ile birlikte duyurulan yeni iPhone 7 serisi, bu alanda markaya yeni bir ivme kazandırdı. Bugüne kadarki en iyi iPhone modelinin iPhone 7 serisi ile birlikte piyasaya sunulduğu ifade edilirken, iPhone 7 Plus ile iPhone 7 arasında seçim yapmak da pek çok kişi için işleri zorlaştırdı.

Ekran Boyutları Farklı!

iPhone 7 Plus ve iPhone 7 arasındaki en ciddi fark ekran boyutlarında. 4.7 inç ekranı ile iPhone 7 modeli daha küçük ve kompakt bir görünüm sunarken, iPhone 7 Plus modelinde 5.5 inç daha büyük bir ekran bulunuyor. Bu bakımdan ekran tercihlerine göre kişiler kendilerine özel olarak bir seçim yapabilir. Ayrıca ekran büyüdükçe farklı kontrast ve çözünürlüklerin de olduğu unutulmamalı.

Çift Kamera Farkı!

iPhone 7 Plus ve iPhone 7 arasındaki en önemli diğer fark kamerada. iPhone 7 Plus’ta çift 12 MP’lik bir kamera yer alırken, iPhone 7 modelinde 12 MP’lik tek bir kamera bulunuyor. Cihazlar arasındaki diğer fark ise batarya. iPhone 7 Plus çok daha gelişmiş bir batarya ile gelirken, kullanım süresi de daha uzun.

Bu doğrultuda kişiler iPhone 7 Plus ile iPhone 7 modelleri arasında istediği şekilde seçim yapabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları