iPhone 7 İle Apple 100 Milyon Satışı İstiyor!

iPhone 7 serisinin tanıtımını yapan Apple’ın yeni modelleri ile 100 milyon satış barajı koyduğu açıklandı.

Apple tarafından tanıtımı yapılan yeni modellerde kullanıcılarda çok fazla heyecan yaratılmamış olsa da Apple’ın yeni modellerden beklentileri çok daha fazla. Konuyla ilgili bugün basına sızdırılan bilgilerde Apple’ın iPhone 7 serisi ile ilgili hedefleri paylaşılırken, yeni modeller ile birlikte Apple oldukça ciddi bir hedef belirlemiş durumda.

100 Milyon Satış Yapabilir Mi?

iPhone 7 serisi için gelen ilk bilgilerde markanın 100 milyon cihaz satışı hedeflediği açıklanırken, 100 milyon cihaz satış hedefi oldukça önemli. Zira son dönemlerde Apple’ın satış rakamlarında düşüş yaşanırken, yeni modellerde hedeflerin tutması halinde Apple yeniden eski günlerine dönüş sağlayabilecek. Bu nedenle de markanın pazarlama stratejilerinde farklı yöntemler deneyebileceği de düşünülüyor.

7 Eylül İle Start Verildi!

7 Eylül tarihinde tanıtımı yapılan ve 16 Eylül tarihinde ilk olarak dağıtımına başlanacak olan cihazlar için markanın hedefleri için de ilk zil sesi çalmış oldu. Ön sipariş dönemi ile birlikte ilgi görmeye başlayan Apple, bugüne kadar her ne kadar ön sipariş rakamlarını paylaşmamış olsa da bu konuda sürekli stokların tükeneceği konusunda bilgiler paylaşılıyor. Özellikle Jet Black adı verilen renk seçeneğinin şimdiden tükendiği belirtilirken, bu konuda resmi raporlara kadar kesinleşen bir bilgi olmayacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları