iPhone 7 32 GB Yavaşlığı Gündem Yarattı!

Apple iPhone 7 ile 32 GB depolama alanı sunduğunu söylese de son dönemlerde bu telefon modelleri için oldukça ilginç iddialar gündeme gelmeye başladı.

Apple çıkardığı telefonlarda micro SD kart desteği gibi artırılabilir bir depolama imkanı sunmazken kullanıcılar telefon alırken farklı depolama alanı seçeneklerinden birisini tercih ediyor. Özellikle 16 GB’lık versiyonlar çok yetersiz kaldığı için bu yıl yeni bir hamle yapan Apple, minimum depolama alanını 32 GB’a çıkarttı. Bu bakımdan iPhone 7 ile birlikte depolama alanında değişiklik yapan Apple 32, 128 ve 256 GB dahili hafıza seçenekleriyle telefonları satışa çıkardı.

Fakat özellikle 32 GB'lık modellerin daha yavaş olması tepki çekmeye başladı. Yapılan son testlerde 32 GB modellerin önceki versiyonlardan dahi daha yavaş ve daha az bir performans sunduğu ortaya çıkarıldı. Bu açıdan 32 GB'lık bir telefon şu an için çok da iyi görülmemeye başladı. Üstelik iPhone 7 32 GB ile iPhone 256 GB arasında yapılan testlerde dahi çok ciddi bir performans farkının olduğunun görülmesi tartışmaları daha da alevlendirdi.

Bu açıdan iPhone 7’nin 32 GB versiyonunda bu kadar ciddi bir düşüşün olması ve kullanıcıların çok yüksek ücretler vererek düşük performanslı bir telefona sahip olmasını tepki çekiyor. Bu bakımdan durumun daha fazla kişi tarafından fark edilmesi Apple'ın ciddi bir sorun yaşamasına neden olabilir.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları