iPhone 6 Plus Modellerine Ekran Tamirat Desteği

Apple tarafından yapılan açıklamalarda özellikle iPhone 6 modellerinde yaşanan ekran sorunlarına karşı tamir programının başlatıldığı belirtildi. İşte konu ile ilgili son açıklamalar.

Apple iPhone 6 Plus modellerinde özellikle ekran problemleri nedeniyle ciddi bir sorun yaşarken kullanıcıların bu konuda daha kolay bir şekilde destek alabilmesi adına yeni bir tamir programı başlatıldığını duyurdu. Ekranın düşmesi sonrasında ekranda özellikle dokunmatiğin çalışmaması ya da ekranın sürekli titremesi gibi sorunları yaşayan kullanıcıların kapsam altına alınacağı bu tamir programı dahilinde kolay bir şekilde tamir yapılabilecek.

Türkiye’de 520 TL’ye Tamir Yapılacak

Apple tamir programı kapsamında kişilerin 520 TL karşılığında tamir yaptırma imkanı olduğu belirtilirken uygulamanın 2 Aralık 2016 tarihi itibariyle aktif olacağı söylendi. Kişilerin ülkelere göre farklı bir ücret fiyatı ödemesi gerekirken Türkiye için bu üret 520 TL olarak belirlenmiş durumda. Tamir kapsamında cihazlardaki tüm ekran sorunlarının giderilmesi mümkün. Aynı zamanda internet üzerinden de konuyla ilgili destek alabilecek kişiler bu sayede yönlendirmeler üzerinden kolay bir şekilde tamir programı kapsamına dahil olabilecek.

Ekran Kırıkları Kapsam Dışında

Yapılan açıklamalarda önemli detaylar da paylaşılırken düşme yada kullanıcı hatasına bağlı olarak ekranda oluşan kırık, çatlakların iPhone 6 Plus modelinin tamir programı kapsamında olmayacağı belirtildi. Bu açıdan ekranında çatlak olan kişilerin herhangi bir şekilde böyle bir imkandan yararlanması ve 520 TL karşılığında ekranını yenilenmesi mümkün değil.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları