iPad Pro'nun Çözünürlüğü Hakındaki Yeni İddia Geldi

Apple firmasını geliştirmiş olduğu Watch’un satışa çıkmasından hemen ardından da artık gözler iPhone 6S aynı zaman da iPad Pro’ya çevirilmiş durumda

Firmanını iPhone 6S’in önümüzdeki ay içerisinde düzenlenecek olan etkinlik içerisinde tanıtımı yapacağı kesin bir şekilde bakılırken iPad Pro’nun da Ekim ayı içerisinde duyurulacağı konuşuluyor.

Teknoloji dünyasına yakından baktığımız da iPhone 6S’ı beklerken iPad Pro ile ilgili yeni bir iddia ortaya çıkmış durumda. Apple ismine sahip olan bir blog sitesinin aktarmış olduğu bilgiye göre iPad Pro’nun ekran çözünürlüğü üzerinde 2732 x 2048 piksel olacak. iOS 9.1 işletim sistemiyle karşımıza gelecek olan tabletin ekran boyunda baktığımız da ne olacağı belirsizken 12,3 ya da 12,9” değerindeki olması eklenen tablet üzerinde bununla beraberinde ekran basınç kuvvetinin de algılayan Force Toch teknolojisinden kullanılacağı açıklanıyor. LCD ekranların üretimin de Sharp’ın üsteleneceğini açıklayan DigiTimes, iPad Pro’nun da üretimi için Eylül ve Ekim ayında başlayacağını açıklanıyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları