iPad Pro İçin Hatalı 9.3.2 Güncellemesi Tekrar Yayında!

9.7 inç iPad Pro'ya özel iOS 9.3.2 versiyonu tekrar yayınlandı.

Apple tarafından daha önce yayınlanan iOS 9.3.2 güncellemesi 9.7 inç iPad Pro modellerinde pek çok soruna yol açtığı için geri çekilmişti.

Ne Yaşanmıştı?

Geçtiğimiz ay içerisinde iOS 9 versiyonunu kullanan cihazlar için Apple tarafından kullanıma sunulan iOS 9.3.2 güncellemesi cihazlara yüklenirken özellikle güncellemeyi 9.7 inç iPad Pro modellerinde pek çok sorunun yaşanmasına yol açmıştı. Güncelleme ile birlikte cihazın açılış kısmında elma logosunun gösterildiği bölümde cihazın takılı kalması ve açılamaması cihazın kullanılamamasına neden olurken yazılımsal hatalardan kaynaklanan bu sorunun giderilebilmesi adına Apple resmi bir açıklama yaparak iPad Pro kullanıcılarının güncelleme yüklememesi istemişti.

iOS 9.3.2 Yeniden Yayında!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bu gelişmenin üzerinden Apple güncellemeyi geri çekerken yapılan son duyuru ile birlikte güncellemenin yeniden yayınlandığı belirtildi. iOS 9.3.3 Beta 1 güncellemesi olarak adlandırılan yeni güncelleme cihazlar için kullanılabilir duruma getirilirken 90 MB boyutundaki güncelleme cihazlar üzerinden alınabilecek.

iOS Güncellemesi Nasıl Alınacak?

Yeni güncellemeyi almak isteyenlerin cihazlarındaki ayarlar> genel> yazılım güncelleme bölümlerini takip ederek yükleme yapabilmesi mümkün. Yeni güncelleme ile birlikte cihazlarda pek çok sorunum giderildiği belirtilirken güvenliğin ve performansından iyileştirdiği belirtildi.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları