iPad Pro 2 Görüntülendi

Apple iPad Pro 2'yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple geçtiğimiz Eylül ayında 12.9 inç iPad Pro’yu piyasaya sürmüş ve büyük ses getirmişti. Üst düzey donanım özelliği ile piyasa da oldukça ilgi gören iPad Pro’nun 9.7 inçlik modeli de piyasaya sürülmüştü. Satışlardan oldukça memnun olan Apple şirketi iPad Pro 2’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Apple ayrıca iPad Pro 2 modeline ait görüntüleri internete servis etti. İnternete servis edilen iPad Pro 2 modelinde tasarımda değişiklik yapılmazken, donanım konusunda önemli değişiklikler yapıldı. İOS 10 ile çalışan iPad Pro 2’de Apple A10X yonga setinin kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Apple Ram konusunda herhangi bir değişiklik yapmazken iPad Pro 2’de de iPad Pro’da kullandığı gibi 4 GB Ram’e yer verecek. Apple Pencil destekli olan iPad Pro 2 tasarım alanında çalışanlar tarafından ilgi odağı olması bekleniyor.

Ayrıca iPad Pro 2 kullanacağı güçlü donanımı ile film ve müzik işi ile uğraşanları da müşteri portföyüne ekleyebileceği düşünülüyor. iPad Pro kullanıcıların en çok merak ettiği özellik olan 3D Touch özelliğinin gelip gelmeyeceği hakkında ise herhangi bir bilgi verilmedi. Uzmanların görüşlerine göre ise 3D Touch’ın 12.9 inç’e uygulanmasının zor olacağı için bu özelliğin şimdilik gelmeyeceğini düşünüyorlar. iPad Pro kullanıcıları, piyasaya yeni sürülecek olan iPad Pro 2’yi donanımsal anlamda oldukça beğendi. iPad Pro 2’nin donanımsal anlamda yaptığı yeniliklerle Apple şirketinin beklediği satış rakamlara ulaşması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları