iPad Modellerinde Çerçevesiz Ekran Gelebilir

Apple tarafından önümüzdeki yıl itibariyle piyasaya sunulması beklenen iPad modellerinde 10.9 inç ekranın çerçevesiz bir şekilde sunulacağı belirtildi.

Apple tarafından piyasaya sunulacak yeni iPad modelleri ile ilgili farklı bilgiler gelmeye devam ediyor. Özellikle yeni yılda Apple tarafından piyasaya sunulacak cihazların çerçevesiz bir ekrana sahip olacağı belirtilirken iPad için de benzer iddialar gündeme geldi.

Tasarımda Radikal Değişiklik

2017 yılında piyasaya sunulacak modelin 10.9 inçlik bir ekrana sahip olacağı ve bu ekranın çerçevesiz bir şekilde kullanıma çıkacağı iddia edildi. Bu Yeni iPad modeli ile piyasaya girecek olan Apple piyasada yüksek ilgi görebilecek durumda. aynı zamanda benzer tasarımların iPhone modellerinde de tercih edilecek olması 2017 yılı itibariyle cihazlardan çerçevelerin kalkmasını sağlayabilecek.

Çerçeve Artık Kullanılmayabilir

Şu an için konu ile ilgili çok kısıtlı bilgiler gelmiş olsa da çerçevesiz bir şekilde Yeni iPad modellerinin piyasaya sunulacağı çok güçlü bir şekilde ifade ediliyor. Bu bakımdan yeni dönemde kullanıcıların daha büyük ekranları kullanması ve çerçevesiz bir şekilde çok daha etkin bir kullanım sunacak olan cihazlara sahip olabilmesi mümkün olacak.

Bugüne kadar çerçevesiz ekran denildiğinde çok az bir telefon modelinde böyle bir özellik kullanılırken Apple tarafından böyle bir yeniliğe gidilmesi çok daha farklı markanın bu konuda çerçevesiz tasarıma geçmesini sağlayabilir. Bu bakımdan Apple’ın yaptığı gelişmeler oldukça önemseniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları