iPad Mini Satıştan Kaldırıldı

2012 yılından bu yana tanıtan tablet sınıfında oldukça yeni bir boyutu kullanım sürecine getiren iPad Mini’nin birinci nesli olarak karşımıza çıkan yapı, Apple Store üzerinde artık satışı gerçekleştirilmeyecek.

Üretilen iPad Mini üzerinde ki boyutu ve kullanım kolaylığı sayesinde birçok kullanıcının dikkatini çekmeyi başarıyor. Yapılan açıklamalar sonucunda Apple tarafından geliştirilen eski model ürünün satış sürecinden kaldırıldığını vurguladı.

Apple Store üzerinden aynı zamandan Apple Store’un internet sitesi üzerinden satış zamanından kalkan iPad Mini serisinin ilk ortaya çıkan ek olarak çok fazla satış yapan modeli olarak akıllarda kalan iPad Mini olarak akıllarda kalıyor.

iPad Mini’nin alt modelleri olan Mini 2 ve Mini 3 ‘ün satışları oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Geliştirilen cihazlar da “Retina” desteği olmadığı için 1024 x 768 gibi bir çözünürlükle karşımıza gelen iPad Mini geliştirilen tüm serilere nazaran oldukça başarılı bir yapıya sahip. Ekran boyutuna bakacak olursak 7.9” ile karşımıza gelen 162 PPI çözünürlük desteği sağlıyordu. Üzerinde barındırmış olduğu 1.0 GHz değerine sahip olan A5 CPU modeliyle birlikte ek olarak 5MP değerine sahip olan bir arka kameraya sahipti.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları