iPad İçin 10.5 İnçlik Orta Model Geliyor

Apple tarafından 2017 yılında piyasaya sunulacak olan iPad serisine 10.5 inçlik yeni bir modelin daha eklenebileceği belirtildi. İşte detaylar.

Son dönemlerde Apple tarafından piyasaya sunulan iPad modeli için çok farklı iddialar gündeme gelirken yeni gelen bilgilerde özellikle yeni bir versiyonun daha seriye eklenebileceği belirtildi. Eklenecek olan 10.5 inçlik versiyon olacağı açıklandı. Böylece farklı bir model ve seçenek de yaratılmış olacak.

Orta Model Olacak

Bugüne kadar 7.9 inç iPad mini, 9.7 inç iPad ve 12.9 inç iPad Pro gibi farklı boyutlardaki iPad modelleri ile piyasaya giriş yapan Apple 10.5 ekran boyutuna sahip cihazı piyasaya sürmesi daha farklı ihtiyaçların giderilmesini sağlayacak. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki eğitim alanında ve işletmeler tarafından yapılacak işlemlerde yeni tablet modelinin popüler bir şekilde kullanılması beklenirken özellikle 9 ile 12 inç arasındaki modeller arasına girecek olan yeni versiyon böylece ekran boyutuyla da gerekli desteği sağlamış olacak.

Yeni iPad modellerinde Apple tarafından geliştirilen yeni donanımların kullanılması beklenirken 2017 yılının ilk çeyreği itibariyle yeni iPad modellerinin piyasaya tanıtılması ve sürülmesi bekleniyor. Öyle ki konuyla ilgili sevkiyat planlarının da aktarıldığı iPad modelleri ilk çeyrek itibariyle 2 milyon yıl genelinde ise 67 milyon adet satılması bekleniyor. Bu açıdan Apple yeni iPad modelleri ile şimdiden gündemde yer almayı başarırken özellikle 10.5 inçlik versiyonun sunulması halinde Apple'ın daha yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları