iPad Air 3’ün Özellikleri Neler Olacak?

Let Us Loop You In sloganı ile hazırlanılan özel Apple etkinliğinde tanıtımı yapılacak cihazlardan birisi de iPad Air 3. Peki iPad Air 3’te neler olacak?

iPad Air 3 Apple tarafından özel olarak geliştirilirken, pek çok tablet kullanıcısı da yeni ürünün tanıtımını bekliyor. 21 Mart tarihinde Apple tarafından yapılacak özel etkinlikte yer alacak olan iPad Air 3, tasarım konusunda çok fark içermiyor. iPad Pro’ya sadık kalınarak hazırlanmış olan iPad Air 3, bu açıdan genel çizgileri ile kullanıcılara sunulacak. Kenar kısmında Smart Connector adındaki bağlantı yuvasının yer alacağı iPad Air 3, böylece tüm bağlantıları tek bir noktadan yapılmasını sağlayabilecek.

9.7 inç genişliğinde olacak ekranı ile iPad Pro’ya göre daha yüksek çözünürlükte ve parlaklıkta gelecek olan iPad Air 3, donanım konusunda da çıtayı bir üst seviyeye çıkarılmış durumda. iPad Pro’da olduğu gibi Apple A9X modelinin kullanılacağı cihazda, özel Twister çift çekirdeği bulunuyor. Grafik açısından da power VR 7 ile desteklenen model, bu açıdan oldukça üstün özelliklerde ve yüksek bir performans sağlayacak.

iPad Air 3’ün en önemli artılarından bir tanesi de kamerası olacak. 12 MP çözünürlüğünde olması beklenen iPad Air 3, 4K video kaydı dahi yapabilecek. Bu özelikleri ile benzer ürünlere göre çok farklı ve yüksek donanımda olacak iPad Air 3, Apple farkını ortaya koyacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları