iPad Air 3 İle İlgili Sürpriz 3D Touch İddiası Geldi

Bu yıl Apple’ini Pad Air serisine yeni bir üye eklemeden direk olarak 2016 yılında piyasaya süreceği iPad Air 3’ü merakla bekleniyor.

Çıkışına henüz uzun bir süre olsa bile cihazla ilgili olarka bilgiler de gelmeye başladı. Yapmış odluğu başarılı analizlerle tanınan Ming-Chi Kuo, Cihazla ilgili olarka ilk tahminlerini paylaştı. Fakat gelen bu tahminler cihazı bekleyenleri hayal kırıklığına uğratabilir.

Apple genelde geliştirmiş odluğu teknoloji çok daha önce bir cihazın kullanıyor ve daha sonrasında tüm cihazlarına da bu teknoloji yayıyor. Touch ID’nin iPHone 5S ile hayatımıza girmesini ve yaygınlaşmasına ya da Force Touch’ın Apple Watch üzerinde kullanıldıktan sonra iPHone 6S’te 3D Touch olarak yer almasını buna örnek olarak gösterebilirsiniz.

iPhone 7 ile ilgili olarak yapılan açıklamalarda yer alan Kuo, Cihaz üzerinde iPhone 6S’tekiyle aynı 3D Touch teknolojisinin kullanılacağını açıklıyor. Apple’ın 3D Touch teknolojisini de daha fazla geliştirmek yerine söz konusu olan teknolojiyi destekleyen uygulamaların sayısını arttırma kararı aldıklarını açıklıyor.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları