iOS 12.0.1 Çıktı!

Apple'ın iOS 12.0.1 güncellemesi resmen kullanıma sunuldu. Yazılım güncellemesini hemen yükleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz...


Yeni iPhone modelleriyle kullanıma sunulan iOS 12'ye ilk güncelleme geldi. Yeni güncellemenin ismi ise 12.0.1 olarak açıklandı. Bu yeni güncelleme ile birçok yenilik sunan Apple aynı zamanda bazı sorunları giderecek.

Bazı yenilikler ve güncellemeler içeren yeni iOS sürümü herkesin kullanımına sunuldu. Cihaza göre değişen ve 100 MByte yer kaplayan yeni sürüm, öneml, ağırlıklı olarak iPhone Xs modellerinde yaşanan sorunları giderecek.

Yeni güncelleme ile iPhone Xs modellerinde görülen ve ekran kapalıyken şarj olmama sorunu gideriliyor. Ayrıca yine iPhone Xs modellerinde yaşanan Wi-Fi ağralara 5 GHz yerine 2.4 Ghz frekansından bağlanma sorunu da bu yeni güncelleme ile düzeltiliyor. Tüm bunlara ek olarak iPad klavyesinde bulunan ".?123" tuşu da eski konumuna getiriliyor.

Sadece bu 3 sorunu düzelten yeni güncelleme uyumlu olan tüm Apple cihazlarına ücretsiz olarak yüklenebilecek.

iOS 12.0.1 hangi cihazlara yüklenebiliyor?

iOS 12’nin ilk güncellemesini alan Apple modelleri ise aşağıda yer alıyor:

iPad Air
iPad Air 2
iPad Pro
iPad 9.7
iPad mini 2
iPad mini 3
iPad mini 4
iPod touch 6th
iPhone 5s
iPhone SE
iPhone 6/6 Plus
iPhone 6s/6s Plus
iPhone 7/7 Plus
iPhone 8/8 Plus
iPhone X

iOS 12.0.1 nasıl yüklenir?
İlk olarak iOS işletim sistemine sahip cihazınızda Ayarlar/Genel/Yazılım Güncelleme bölümüne gelmeniz gerekiyor. Ardından burada 12.0.1 (eğer halen iOS 12 sürümü yüklüyse) güncellemesini göreceksiniz. İndir ve yükle komutunu verdikten sonra yazılım iPhone ya da iPad cihazınıza yüklenecek.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları