iOS 12 Public Beta Çıktı! Nasıl Yapılır?

Duyurulduğu günden beri heyecanla beklenen iOS 12'nin betası, sonunda herkesin kullanımına sunuldu...


iPhone kullanıcılarının merakla beklediği gün geldi geçiyor iOS 12'nin "public beta" sürümü kullanıcılarının beğenisine sunuldu...
Teknoloji devi Apple'ın bugüne kadarki en bğyğk güncellemesi olarak nitelendirilen iOS duyurulduğu günden beri merakla bekleniyordu. Sonunda bekleyiş son buldu ve güncelleme yayınlandı.

Artık güncelleme herkese sunulmaya başladı. İlk olarak güncellemeyi yükleyip telefonunuzu yükseltmek istiyorsanız elinizde en azından iPhone 5S'in bulunması gerekli.

Kısacası diğer cihazlara göz atacak olursak;

iPhone X
iPhone 8 Plus
iPhone 8
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s
iPad
12.9-inch iPad Pro 2. nesil
12.9-inch iPad Pro 1. nesil
10.5-inch iPad Pro
9.7-inch iPad Pro
iPad Air 2
iPad Air
iPad 6. nesil
iPad 5. nesil
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2
iPod touch 6. nesil

Bu cihazlardan her hangi birine sahipseniz güncellemeyi indirebilir ve iOS 12'nin tadını çıkarabilirsiniz. Peki iOS 12 yi nasıl kuracaksınız telefonunuza? Öncelikle buradan ilgili sayfaya giderek Apple kimliğiniz ile giriş yapmanız gerekmekte.

Sonrasında indirilen dosyayı çalıştırın ve kurulum işleminden sonra sisteminizi yeniden başlatın. Normalde sistem güncellemesi sayfasında göremeyeceğiniz yeni güncellemeyi artık güncellemeler kısmından görebilirsiniz. Bu aşamada tek yapmanız gereken, şarjınızın yeterli olduğu durumda telefonu güncelleyip baştan başlamasını beklemek.

Aynı zamanda belirtmek isteriz ki kurulum öncesinde iTunes üzerinden telefonunuzdaki verilerin yedeğini alma ihtiyacı duyabilirsiniz. Hem veri kurtarma hem de iOS 11.4 sürümüne dönüş yapmak istediğinizde bu işlemi yapmış olmanız gerekecek. Yoksa tüm verilerinize elveda diyebilirsiniz.

iOS 12 ile beraber daha hızlı ve stabil çalışan arayüz, yanında Stocks, Siri, AR ve iMessage yazılımlarını da ek yeni özellikler getiriyor.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları