iOS 11 güncellemesi en çok App Store geliştiricilerine yaradı!

iOS 11 ile birçok alışkanlık değişti. Bununla birlikte güncelleme en çok App Store'a yaradı.  Peki neden mi? 

Apple bugün Apple Store uygulamasını güncelledi ve Apple ürünlerini hem çevrimiçi hem de perakende Apple Store'larda satın almak için özel iOS portalına yeni tasarım değişiklikleri ve iyileştirmeler getirdi.

Apple, uygulama geliştiricilerine yönelik ek fırsatlar sunmak üzere iOS 11'deki yeniden tasarlanmış App Store'u tanıttı . Yeni App Store, uygulama önerileri, öne çıkan noktalar, uygulama listeleri, geliştirici özellikleri ve daha fazlası ile günlük olarak güncellenen "Bugün" bölümünü içerir ve uygulamalar ve oyunları iki farklı kategoriye ayırır.

Yenilenen iOS App Store'da öne çıkan bir yer kazanmak, uygulama analizlerini Sensor Tower'dan aldığı ve TechCrunch tarafından paylaşılan yeni verilere göre uygulama indirmelerini yüzde 800'e kadar artırdı. Eylül 2017 tarihinden bugüne kadar toplanan veriler, ABD'de "Günün Uygulaması" veya "Günün Oyunu " özelliği indirmelerde büyük bir etki sağladı.

Özellikle, "Günün Oyunu" uygulamaları, özelliği izleyen haftada yüzde 802'lik bir medyan indirme artışı yaşarken, "Günün Uygulaması" uygulamalarında ise yüzde 685'lik bir artış görülüyor. Temanın değişmesi böyle bir etkiye sahip oldu. Yani anlayacağınız iOs 11 güncellemesi en çok App Store uygulama geliştiricilerine yaradı.

Peki günün oyunu yada günün uygulaması bölümü size de cazip geliyor mu?

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları