iOS 10'da Şeftali Emojisi Sosyal Medya Gündeminde!

iOS 10 işletim sisteminin yeni versiyonları için geliştirmeler sürdürülürken ios 10.2 Beta çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların en dikkat çeken yönü ise şeftali emojisi oldu.

iOS 10.2 çalışmalarında oldukça dikkat çekici değişiklikler yapılacak. Özellikle emojiler üzerinde gerçekleştirilen değişiklikler pek çok kullanıcının ilgisini çekerken artık emojilerin daha da büyümesi söz konusu.

Şeftalide Yine Değişiklik Var

Eski versiyonlarda popüler olan şeftali emojisinin yeni versiyonda farklı bir şekilde tasarlanması oldukça ilgi çekti. Yeni versiyonda şeftali emojisinin görünümü farklı şeylere çağrışım yaparken bu konu sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında geldi.

Konuyla ilgili yapılan paylaşımlarda Apple'ın şeftaliyi neden popoya benzetmeye çalıştığı sorgulanırken iOS 10.1 versiyonundan itibaren giderek farklı şekillerde çizilmeye başlanan şeftali emojisinin Apple tarafından neden bu kadar önemsendiği de merak ediliyor. Öyle ki konuyla ilgili sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda özellikle 10.2 versiyonunda kullanılan tasarımların çok daha dikkat çektiği belirtilirken bu tasarımların kullanıldığı emojiler paylaşılarak Apple’a tepki gösteriliyor. İşte iOS versiyonu ile birlikte şeftali emojisinde yaşanan değişiklikler;

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları