iOS 10 İle Cihazlar Kilitlendi!

Apple tarafından kullanıma sunulan iOS 10 ilk günü itibari ile pek çok soruna yol açtı.

Apple’ın iOS işletim sisteminin yeni versiyonunu kullanıcılara sunarken, iOS 10 güncellemesi sunulduğu ilk günden itibaren pek çok soruna yol açtı.

iOS 10 tanıtımında yeni işletim sistemi için çok iddialı ifadeler kullanan ve bugüne kadarki en gelişmiş sistemi sunduğunu söyleyen Apple, güncelleme sonrasında kullanıcıları üzdü. iOS 10 için yapılan bu tanıtımların ardından güncelleme sonrasında kullanıcılar ilk andan itibaren sorunlar yaşamaya başladı.

Sistemler Çöktü, Cihazlar Kilitlendi!

iOS 10 için gelen ilk bilgilerde cihazlarda sorunların yaşandığı ve sistem çökmelerin oluştuğu ifade edilirken, pek çok kullanıcı güncellemeyi sorunsuz bir şekilde alamadı. Yaşanan bu sorun için çözüm hemen bulunmazken, iTunes bağlantısı ile birlikte sorunun giderildiği anlaşıldıktan sonra cihazlardaki bu sorunlar da giderilmeye başlandı.

iTunes bağlantısı sonrasında cihazdaki kilitlenmeler çözülürken, bu sayede kişiler cihazlarını tekrar eski haline getirerek güncelleme alınabildi. iOS 10 ile birlikte kullanıcıları bekleyen en önemli yenilikler ise şöyle;

Güncellenen ve akıllanan Siri ile birlikte daha rahat kullanım

Akıllanan harita uygulaması ile birlikte bölgeye göre öneriler

  1. Yeni not uygulaması ve alışveriş listesi hazırlama gibi pratik özellikler
sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları