Intel Giyilebilir Teknolojiden Çekiliyor

Gelecekte giyilebilir teknolojilerin daha fazla ilgi görmesi beklenirken bu konuda yapılan son açıklamalarda sürpriz bir gelişme yaşandı. İşte detaylar.

Giyilebilir teknolojiler daha fazla kişi tarafından tercih edilmeye başlanırken özellikle giyilebilir teknolojiler alanında pek çok farklı markanın da çalışma yapması bekleniyor. Fakat Intel cephesinden gelen son bilgilerde firmanın giyilebilir teknoloji alanında tamamen çıkabileceği belirtiliyor.

Sektörde Tutunamadı

Konuyla ilgili paylaşılan bilgiler sonrasında gözler Intel’e çevrilirken neden böyle bir kararın alınabileceği merak edildi. Özellikle bugüne kadar firma tarafından piyasaya sunulan giyilebilir teknoloji ürünlerinin kullanıcılar tarafından ilgi görmediği belirtilirken bu durum nedeniyle artık giyilebilir teknoloji konusunda çalışma yapılmak istenmediği açıklandı.

Firmanın giyilebilir teknoloji ürünleri ile piyasada çok fazla yer almaması bu konuda arklı bir çalışmanın yapılmamasını zorunlu kılarken yapılacak çalışmalarda bundan sonra giyilebilir teknoloji ürünlerine yer verilmeyeceği ve böylece Intel’in çok önemli bir pazardan çıkacağı öne sürüldü.

Intel’den Resmi Açıklama Gelmedi

Konu ile ilgili şu ana kadar Intel cephesinden net bir açıklama yapılmamış olsa da sızdırılan bilgiler doğrultusunda artık böyle bir birimin oluşturulmayacağı ve Intel'in fabrikalarında bu bölümde çalışan kişilerin de işten çıkarılacağı belirtildi. Yapılan bu açıklamalar ile birlikte giyilebilir teknoloji alanında önümüzdeki dönemlerde farklı gelişmeler yaşanabileceği tahmin ediliyor. Intel’in sektörden çıkması kuşkusuz diğer önemli markaların bu boşluğu doldurmasını sağlayacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları