Instagram'ın Görüntülü Konuşma Özelliği Sonunda Geldi!

Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram'ın görüntülü konuşma özelliği sonunda aktif oldu...


Son aylarda sürekli yenilikler sunan Instagram nihayet görüntülü konuşma özelliğini kullanıma sundu. Ocak ayından beri gemesi beklenen özellik Instagram kullanıcılarının görüntülü konuşmasını sağlayacak.

Instagram'ın görüntülü konuşma özelliği nasıl kullanılır?

Instagram'da bu özelliği kullanmanız için ilk olarak en güncel sürümün telefonunuzda yüklü olduğuna emin olmanız gerekiyor. Türkiye'deki kullanıcılar için aktif olan özelliği Direct sayfasında istediğiniz bir kullanıcının ismini tıklayarak sağ üst köşede görünen video kamera ikonu ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Instagram üzerinden görüntülü görüşme yapmak isterseniz öncelikle o kişiyle mesajlaştığınız menüye girmeniz gerekiyor.

Yeni özellik bire bir görüntülü görüşme imkanı sunduğu gibi 4 kişiye kadar grup video görüşme de yapılabiliyor. Yeni özellik ile beraber AR bazı video efektleri de kullanıma sunuldu. Yeni özellikleri güncelleme yapan her uygulama sahibi telefonunda kullanmaya başlayabiliyor.

Oldukça kolay bir şekide kullanılan Instagram görüntülü görüşme özelliği Türkiye'de de kullanıma sunuldu. Eğer telefonunuzdaki uygulamada bu özellik aktif değilse gerekli güncellemeleri yapmanızı öneririz.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları