Instagram'daki Bağlantılarınızı Messenger'a Aktarın!

Aralık ayında test edilmeye başlanan Instagram'daki bağlantılarınızı Messenger'a ekleme özellikği Ülkemizde kullanıma açıldı...

Geçtiğimiz Aralık ayında test edilmeye başlanan Instagram'daki bağlantılarınızı Messenger'a ekleme özelliği ülkemizde kullanıma açıldı. Kişiler sekmesi altında bulunan yeni "Instagram'a Baglan" seçeneği üzerinden artık Instagram bağlantılarınızı Messenger'a aktarmanız mümkün olacak.

Kişiler kısmında beliren bir bildirim ile dikkatinizi çeken Messenger aynı bildirimi Instagram'a Bağlan seçeneğinin yanında da gösteriyor. Bu seçeneği tıkladığınızda ise Instagram'ın profilinizi ön izlemeye aldığını görüyorsunuz.

Daha sonraki adımda Messenger'a Instagram profili eklemenizin yanı sıra Instagram'daki bağlantılarınızı da Messenger'a aktarmış olacaksınız. Facebook'un bu alanda üç farklı uygulamayı tek bir çatı altına topladığını söyleyebilirsiniz. Son olarak "Instagram Direct"
adı altında ayrı bir pilot uygulama yayınlandı.

Facebook bu özellik ile beraber WhatsApp ve Instagram'ı daha geriden takip eden Messenger'ın kullanım oranını arttırmaya karar vermiş.

dilay-okay
Dilay Okay
Tüm yazıları