Instagram’da Canlı Yayın Sekmesi Açıldı! Yayınlar Başlıyor

Instagram'da canlı yayın konusunda gerekli olan tüm düzenlemeler yapılırken canlı yayın özelliğinin resmen kullanılabilir olduğu belirtildi.

Facebook ve Periscope gibi farklı sosyal medya ağlarında yer alan canlı yayın uygulamaları Instagram için de geliştirildi. Yapılan geliştirmeler sayesinde kullanıcıların Instagram üzerinden de canlı video özelliğini kullanabilmesi mümkün olurken kişilerin aynı hikâyelerde olduğu gibi canlı olarak takip ettikleri kişileri görebilmesi mümkün olacak. Hikayeler özelliğinde fotoğraflar üzerinden kişilerin farklı bilgileri ön plana çıkartılırken aynı bölümde yer alacak canlı yayınlar sekmesiyle artık kişilerin canlı yayınlara ortak olabilmesi mümkün olacak.

Canlı Yayınlar Hareket Katacak

Canlı yayınlar bölümü üzerinden yapılacak seçimler sayesinde takip ettiğiniz ya da sizi takip eden kişilerin canlı yayınına eşlik edebilirsiniz. Kullanıcıların kısa süre içerisinde yüksek izlenme oranlarına ulaşabileceği canlı yayınların önümüzdeki dönemlerde nasıl kullanılacağı merak edilirken bu özellik sayesinde Instagram canlı yayın konusunda da kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Bu bakımdan çok daha donanımlı bir hale gelen Instagram için önümüzdeki dönemlerde kullanım istatistiklerini artması bekleniyor.

Instagram için yapılan açıklamalarda özel ekran görüntüleri de paylaşılırken özellikle canlı yayın bölümünün diğer canlı yayın servisleriyle oldukça benzer olması dikkatlerden kaçmadı. Bu bakımdan kullanıcıların zorlanmadan uyum sağlayabileceği Instagram canlı yayın kişilerin canlı yayın konusunda büyük bir kolaylık elde etmesini sağlayacak.

sindar-okay
Şindar OKAY
Tüm yazıları